Wydarzenia w Przedszkolu - Marzec 2017

Pisanki-Kraszanki

Warsztaty ze zdobienia jajek odbyliśmy w Muzeum Park Etnograficzny w Chorzowie, w ramach wycieczki z naszego przedszkola. Skansen to piękne miejsce do nauki tradycji i kultywowania jej. Przedszkolaki ćwiczyły swoje umiejętności wykonywania kraszanek. Szło im całkiem nieźle!

Lekcja teatralna w MDK Mikołów

Mali aktorzy z naszego przedszkola o profilu teatralnym wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 gościli w Miejskim Domu Kultury Mikołów na lekcji teatralnej. Dzięki Panu Mirosławowi Kotowiczowi dzieci dowiedziały się, jak poprzez lalkę pokazać zdziwienie, zaskoczenie, ulgę lub zachwyt? Czym różni się pacynka od marionetki, kukiełki, jawajki i maski? Następnie same animowały śląskie lalki teatralne. Nasi mali mistrzowie aktorstwa!

Zajęcia naukowe w Katowicach

Na wycieczce do Katowic przedszkolaki dowiadywały się, jak funkcjonuje świat i jakie procesy zachodzą w otoczeniu. W jaki sposób zaświecić żarówkę? Jaki dźwięk wydaje planeta? Doświadczenia fizyczne i ciekawostki były tematem naukowej wystawy w Galerii Katowickiej. Dzieci były zachwycone. W końcu nie codziennie jazdą na rowerze wytworzyć można prąd czy sprawdzić, jak działa fascynująca kołyska Newtona!

Wizyta w Teatrze Baniek

Nasze dzieci nie mogły opuścić tego wydarzenia! Teatr Baniek to piękna inscenizacja. Przedszkolaki były zachwycone!.

Zajęcia taneczne

Piątkowe zajęcia taneczne wymagają od dzieci dużo ćwiczeń, co widać na zdjęciach. Myszki podczas zajęć.

Szukamy wiosny

Przedszkolaki wybrały się na wiosenny spacer w poszukiwaniu wiosny. A ta zachwyca nas już w pączkach na drzewach, w krokusach i baziach!

Warsztaty plastyczne - Wielkanoc

Nasze dzieci tworzą piękne prace na zajęciach plastycznych. Niektóre z nich powędrują na konkurs! Tym razem tematem była Wielkanoc, która zbliża się dużymi krokami. Zobaczcie te kolorowe prace!

Warsztaty plastyczne - Pisanki

Nasze przedszkole przyjęło wyzwanie w wykonaniu najpiękniejszej pisanki w Mikołowie.

Laureatem konkursu został Miłosz Majcher! Zaczarowane pisanki można podziwiać w MDK w Mikołowie. Gratulujemy!