Wydarzenia w Przedszkolu - Grudzień 2017

Listy do św. Mikołaja

Grudzień rozpoczął się pracowicie dla przedszkolaków z Zaczarowanego Ogrodu. W ramach edukacji plastycznej dzieci wykonywały listy do św. Mikołaja. Były to rysunki, na których dzieci umieszczały wizerunki swoich wymarzonych prezentów. Czy Mikołaj da radę przynieść wszystkie upominki?

Lekcje przyrody

Lekcje przyrody w Zaczarowanym Ogrodzie to już znana praktyka. Tym razem dzieci mogły podziwiać, a nawet dotykać (!) wiele gatunków owadów. Niektórzy z nas w ogóle nie przeraziły się na ich widok i chętnie brały je do rąk! Odważne dzieci!

Dzień Górnika

Wiemy już, jak ciężka jest praca górnika. Barbórka w Zaczarowanym Ogrodzie upłynęła miło dzięki wizycie górnika. Były śpiewy, ale także opowieści o tym trudnym i ważnym na Śląsku zawodzie. Oglądaliśmy prawdziwy węgiel, górniczą lampkę, wyposażenie górnika. Teraz każdy przedszkolak już wie, co znaczy być górnikiem!

Pierwsza Pomoc

W Zaczarowanym Ogrodzie każdy już wie, jak ważna jest pierwsza pomoc i jej udzielenie w pierwszych minutach po zdarzeniu. W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe z pierwszej pomocy, dzięki którym dzieci posiadają bardzo ważną wiedzę! Misie i Wiewiórki podczas warsztatów poradziły sobie świetnie! Dziękujemy pani prowadzącej!