Wydarzenia - grudzień 2015

Świąteczny czas

Przedświąteczne chwile są dla dzieci wspaniałym przeżyciem. W ogrodzie naszego przedszkola stanęła mieniąca się lampkami choinka. Dzieci uczyły się kolęd i pastorałek, wspólnie śpiewały je na zajęciach, wykonywały świąteczne prace plastyczne. Tuż przed Wigilią panie rozdały maluchom świąteczne upominki – lizakowe reniferki. To dopiero zabawa przy ich rozpakowywaniu!

Audycje muzyczne

Dzieci w Zaczarowanym Ogrodzie uczą się rytmiki i muzyki poprzez zabawę. Poznają instrumenty, próbują na nich grać, wykształcając w sobie wrażliwość i odkrywając talenty! Dodatkowo w trakcie audycji muzycznych ćwiczą też swoją wymowę podczas zajęć logopedycznych. Wszystko to odbywa się podczas zabawy! To doskonałe połączenie.

Święty Mikołaj w Zaczarowanym Ogrodzie

Ktoś Wyjątkowy odwiedził nasze przedszkole! W Klubie Maluszka oraz u przedszkolaków zagościł uśmiech i kolor czerwony. Przybył do nas sam Święty Mikołaj! Rozdał dzieciom upominki, porozmawiał z nimi i zapowiedział swoją wizytę już za rok! Bądźcie grzeczne!

Góra Grosza podsumowana

Zakończyliśmy akcję Góra Grosza przeprowadzaną w Zaczarowanym Ogrodzie. Zebraliśmy dużo pieniążków, które pomogą potrzebującym. Teraz wysyłamy je w świat! Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wsparcie tej akcji!

Barbórka w przedszkolu

W ten szczególny na Śląsku dzień dzieci w Zaczarowanym Ogrodzie odwiedził gość – górnik. Najmłodsi przygotowali dla niego wiersz, piosenkę, wręczyli mu kwiaty w podzięce za odwiedziny i za trud codziennej pracy, a następnie mogli przymierzać efektowną czapkę górnika. Wszystkim było w niej do twarzy!

Zajęcia teatralne to wielka frajda!

Podczas zajęć teatralnych w grupie Biedronek ćwiczyliśmy lustrzane odbicie. Dzieciom wychodziła ta sztuka wspaniale. Ile było przy tym śmiechu. Teatr to nie tylko dialogi, to też gra ciałem, którą nasze maluchy potrafią doskonale!

Judo dla każdego!

Zajęcia sportowe z elementami judo odbywają się w każdy poniedziałek w Zaczarowanym Ogrodzie. Zachęć swojego malucha, aby przyszedł i spróbował swoich sił. Jak widać, każda płeć radzi sobie w tej dyscyplinie świetnie!