Wydarzenia - grudzień 2013

Wspólne kolędowanie

18 grudnia zebraliśmy całą społeczność przedszkolną, aby wspólnie przywitać nadchodzące Boże Narodzenie. W tym roku
w naszym przedszkolnym ogrodzie ukończono budowę drewnianej sceny z zadaszeniem, dlatego też postanowiliśmy po raz pierwszy wspólnie kolędować na zewnątrz. Z tej okazji nasze przedszkolaki przygotowały w ogrodzie swoją własną, dziecięcą szopkę. Jakże miło było spotkać się razem, żeby podziwiać ich ciężką pracę oraz wspólnie zaśpiewać kolędy
i pastorałki.

Gość specjalny - Pielęgniarka

W grudniu nasze przedszkole odwiedziła pani pielęgniarka, która opowiedziała nam o swojej ciekawej pracy i pokazała do czego służą różne medyczne akcesoria. Po części teoretycznej przeszliśmy do zajęć praktycznych- próbowaliśmy mierzyć ciśnienie
i dokładnie przebadaliśmy wszystkie nasze misie. Wiemy już, że zastrzyk nie musi być aż taki straszny!

Mikołajki - Zabawy z Elfem

6 grudnia tradycyjnie zawitał do naszego przedszkola Mikołaj. W tym roku jednak przybył w towarzystwie wesołego pomocnika- Elfa, który zorganizował dla nas szalone zabawy ruchowe przy muzyce. Mieliśmy okazję wspólnie potańczyć
i pośpiewać, był też czas na wspólne figle i wygłupy. Aż w końcu pojawił się długo wyczekiwany gość i zapytał nas czy byliśmy grzeczni w tym roku...

Każdy przedszkolak otrzymał wymarzony prezent, co jest najlepszym dowodem, że chyba jednak byliśmy "trochę" grzeczni:)

Dzień Górnika

Dzień Górnika to święto, które stało się wspaniałą okazją do zapoznania naszych najmłodszych z górniczą tradycją Górnego Śląska.

W tym roku odwiedził nas pan górnik, który przybył ubrany w prawdziwy mundur górniczy i opowiedział nam wiele ciekawych historii z kopalni. Poznaliśmy legendę o Skarbniku, dowiedzieliśmy dlaczego tak ważny jest wydobywany przez górników węgiel, poznaliśmy również różne górnicze anegdoty i ciekawostki i wiemy już dlaczego pióropusze czapek górniczych różnią się między sobą kolorem:)

W związku z tym, że wspomniane już wcześniej czapki górnicze przypadły nam do gustu - wykonaliśmy własne, które tego dnia zabraliśmy do domu:)