Wydarzenia - grudzień 2012

Jasełka

Biały obrus lśni na stole,
pod obrusem siano.
Płoną świeczki na choince,
co tu przyszła na noc.
Na talerzu kluski z makiem,
karp jak księżyc srebrny.
Zasiadają wokół stołu
dziadek z babcią, krewni...
Już się z sobą podzielili
opłatkiem rodzice.
Już złożyli wszyscy wszystkim
moc serdecznych życzeń...

3 latki - KOTKI I ŻABKI

Grudzień w naszym przedszkolu to zawsze wyjątkowy miesiąc, bo kiedy za oknem prószy śnieżek- w naszym przedszkolu jest cieplutko, przytulnie i pachnie prawdziwą choinką, a sale i korytarze są już pięknie przystrojone. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na ten szczególny dzień w roku- Wigilię, kiedy razem z naszymi rodzinami usiądziemy przy stole, podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia...

Dla naszych dzieci grudzień jest też czasem intensywnych przygotowań do ważnego przedszkolnego przedstawienia- Jasełek. Odbywają się wtedy próby, w trakcie których ćwiczymy tekst, doskonalimy ruch sceniczny i uczymy się kolęd.

4 latki - MYSZKI

Pamiętamy również, że miło jest dostawać prezenty, ale jeszcze milej - dawać, dlatego samodzielnie przygotowujemy podarki dla naszych bliskich.

W tym roku Jasełka odbyły się 20 i 21 grudnia. W tych dniach do naszego przedszkola przybyły całe rodziny, żeby wspierać naszych przedszkolaków podczas ich scenicznych zmagań- nasi rodzice zadbali również o piękne kostiumy.

Młodzi aktorzy spisali się znakomicie. Opanowali trudne teksty, nauczycieli się śpiewać kolędy i włożyli wiele pracy i wysiłku, żeby nasze Jasełka były jak najbardziej wiarygodne i uroczyste. Dzięki naszym wspólnym wysiłkom udało nam się przenieść radosną atmosferę z Betlejem do „Zaczarowanego Ogrodu” i zastanowić się jeszcze raz nad prawdziwym sensem Bożego Narodzenia...

5 latki - MISIE

...od tej pory, jak co roku- ludzie oczekują cudu...
Jest noc cicha, noc najświętsza, noc bez bólu i bez trudu.
Noc wspaniała, cicha, ciemna, świecąca gwiazdami.
Noc, choć zimna, to gorąca, bo rozgrzana ludzkimi sercami...


Dzień Majsterkowicza

14 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia wdrażające naszych przedszkolaków w trudną,
ale jakże potrzebną sztukę majsterkowania.

Każda grupa uzbrojona w młotek i gwoździe, pod czujnym okiem wujka Karola i pozostałych wychowawców podjęła
się zbudowania własnego karmnika dla ptaków.

Nasze dzieci śledziły z zapartym tchem każdy ruch młotka. Po twarzach przedszkolaków widać było zaangażowanie
i przejęcie spowodowane faktem, że za moment z tych dwóch deseczek i kilku drewienek powstanie prawdziwy domek
dla ptaków. Na koniec karmniki zostały pomalowane i wkrótce będziemy mogli je podziwiać na parapetach naszego przedszkola :)


Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie

5 grudnia udaliśmy się wszyscy w odwiedziny do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie. Na miejscu czekała już na nas urocza pani, która oprowadziła nas po bibliotece i pokazała nam zbiory biblioteczne. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy w dziale dla dzieci i młodzieży, następnie odwiedziliśmy czytelnię dla dorosłych, zobaczyliśmy wielkie półki z książkami i stanowiska internetowe. Warto wspomnieć, że nasza mikołowska biblioteka dysponuje również sceną. Zachęceni przez panią pracującą w bibliotece, która podjęła się być naszym przewodnikiem- postanowiliśmy wystąpić i zaprezentować swoje umiejętności wokalno- taneczne:-) Następnie odwiedziliśmy dział czasopism i powróciliśmy na zajęcia do znanego nam już działu dziecięcego, gdzie zapoznaliśmy się z najciekawszymi książkami dla najmłodszych.

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza wszystkich od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca od 9.00 do 15.00.

Kto z Szanownych Rodziców nie ma jeszcze założonej karty bibliotecznej- GORĄCO ZAPRASZAMY! Zachęcamy również do zapisania swojej pociechy:-)


Odwiedziny gościa z dalekiej Laponii...

3 grudnia przecisnął się kominem do naszego przedszkola specjalny gość z dalekiej krainy- Laponii. Święty Mikołaj przybył do nas już trzy dni przed swoim świętem, bo jak tłumaczył
- usłyszał, że nasze przedszkolaki były w tym roku bardzo, ale to bardzo grzeczne, dlatego postanowił, że tym razem dostaną podarki jako jedne z pierwszych w Mikołowie.
Każde dziecko usiadło na kolanach Mikołaja i odebrało swój wymarzony prezent.
Nasze przedszkolaki pamiętały, że również święty lubi czasem dostawać prezenty i pięknie podziękowały piosenką, następnie nasz kochany Mikołaj zarzucił na plecy wielki worek, zasiadł w swoich saniach i ruszył w dalszą drogę...
Dziękujemy za wizytę Mikołaju!!!!!
...szkoda, że odwiedzisz nas dopiero za rok...
Już od dziś obiecujemy grzeczne zachowanie!