Edukacja sportowa - Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Edukacja sportowa najmłodszych ma na celu promować zdrowy styl życia oraz rozwijać sportowe pasje. Chcemy "zaszczepić" naszym podopiecznym zamiłowanie do ruchu. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów.

Judo

Pan Bartosz Rzemieniecki jest trenerem dzieci w najlepszym i największym klubie Judo w Polsce - GKS "Czarni" Bytom. Jest wielokrotnym medalistom Mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych. Co poniedziałek przeprowadza zajęcia z judo w naszym przedszkolu :)


Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu ma na celu działanie profilaktyczne, eliminowanie wad, kształtowanie nawyku prawidłowej postawy, zapewnienie wszechstronnego rozwoju fizycznego i wspaniałej zdrowej zabawy!


Nauka pływania

Czynne przebywanie w wodzie wspomaga rozwój fizyczny, stymuluje układ nerwowy a jednocześnie wzmacnia odporność dziecka. Pływanie stanowi profilaktykę kręgosłupa. W wodzie dziecko uczy się wzajemnego zaufania poprzez ćwiczenia i zabawę z instruktorem, uczy się technik pływania.

Zajęcia odbywają się w krytej pływalni "Aqua Plant" w Mikołowie


Nauka jazdy na łyżwach

Łyżwiarstwo to koordynacyjna zabawa - już od pierwszego kontaktu z lodem dziecko ćwiczy równowagę, próbuje zsynchronizować ręce z nogami. Uczy się koordynować poszczególne części ciała jednocześnie hartując organizm.

Zajęcia prowadzi Rafał Tkacz. Zajęcia odbywają się na wielofunkcyjnym boisku - lodowisku w Mikołowie.


Nauka jazdy na nartach

Kolejna propozycja aktywności ruchowej na świeżym powietrzu to nauka jazdy na nartach. Dzieci nie tylko poznają technikę jazdy ale i zbiór zasad, które pozwalają BEZPIECZNIE poruszać się na stoku.


Nauka gry w piłkę nożną

Grupa BAMBINI rocznik 2008 - w zespole jest kilkoro dzieci z naszego przedszkola !!! Trenerem jest Sebastian Kasolik. Bambini ma wiernego kibica - naszą Panią Dyrektor :)

Dowiedz się więcej o grupie BAMBINI »