Misja

Zainspirowani niezwykłością dziecięcych zachowań ich spontanicznością, wrażliwością i kreatywnością oddajemy w Państwa ręce miejsce tworzone z myślą o dzieciach.

Trafiając na żywo reagującego i chłonnego naszych działań odbiorcę pragniemy, aby zaproponowany program edukacji artystycznej rozbudził w naszym podopiecznych pasje. Poprzez zabawę rozwijał intelektualnie i emocjonalnie. Był przykładem różnych postaw i wzorem zachowań.

Przedszkole zaczarowany ogórd

Mamy nadzieję, że przedszkole o profilu teatralnym "Zaczarowany ogród" będzie miejscem pełnym ciepła, odrobinę tajemniczym a jednocześnie wyposażającym naszych wychowanków w wiedzę i umiejętności niezbędne w kolejnych etapach edukacji.

Obdarzeni zaufaniem Państwa dopełnimy wszelkich starań, aby w radosnej atmosferze zapewnić naszym podopiecznym bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę.

Miejsce

Przedszkole "Zaczarowany Ogród" zostało wpisane do ewidencji mikołowskich niepublicznych placówek oświatowych pod nr 2/2010 i realizuje podstawy programowe określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

Budynek naszego przedszkola położony jest w bliskim sąsiedztwie centrum miasta Mikołów. Na granicy powiatu mikołowskiego z miastami Katowice i Tychy. Zapraszamy również dzieci z gościennych miast: Orzesza, Wyr, i Łazisk Górnych.

Budynek przedszkola w Mikołowie

Nasz obiekt został całkowicie zmodernizowany w latach 2000-2009 i przystosowany do pełnienia funkcji placówki użyteczności publicznej. Przy głównym wejściu znajduje się podjazd przeznaczony dla wózków dziecięcych oraz dla osób niepełnosprawnych poruszających się przy pomocy wózka. Budynek otoczony jest dużym ogrodem z podwójnym systemem betonowo-drewnianym oraz żywo-roślinnym odgraniczającym placówkę od sąsiednich zabudowań.

Specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe dla rodziców naszych podopiecznych znajdują się przy ulicy Nowej.

Dysponujemy przestronnymi pomieszczeniami - szatnią, dwiema łazienkami, osobną jadalnią, pokojem sypialnym oraz czterema salami do zajęć tematycznych. Posiadamy pozytywną opinię Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, a także odpowiednie materialne i socjalne wyposażenie placówki. Zabawki oraz całe wyposażenie przedszkola oraz Plac Zabaw dla najmłodszych posiadają atesty i certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że przytulne wnętrza, klimatyczny wystrój oraz przede wszystkim twórcze działania naszych wychowanków sprawią, że Zaczarowany Ogród stanie się miejscem radosnym, tętniącym dziecięca energią i entuzjazmem, pełnym artystycznych przeżyć, które we wspomnieniach naszych podopiecznych pozostawią tyko przyjemne wrażenia.

Przedszkole Zaczarowany Ogród

Nasze Dzieci Teatr Gry i Ludzie